Kvebeka en letton

Īsa saites prezintaciija GrandQuebec.com

Kanāda tika atklāta 1534 gadā franču Žaka Kartjē (Jacques Cartier). Senoja dažas ekspedīcijas un 1608 gadā Kanāda tika uzcelta pirmā pilsēta – Kvebeka (Quebec), kura kļuva par kolonijas Jaunā Francija (Nouvelle France) galvaspilsētu.

Pēc vesela pulka konfliktu un Karu, 1760 gadā Jaunā Francija kuru bieži sauca par Kvebeku (pēc galvaspilsētas asociācijām) kļuva par britu koloniju,bet pēc trīsdesmit gadiem Kanāda tika sadalīta divās daļas – Ziemeļkanāda, kura aizņema apmēram tādu pašu teritoriju kā bijusi Jaunā francija, un Dienvidkanāda – tas ir Kolonizācijas Zemes kuras tikai attīstījas un kurās pārsvarā apmetās izceļotāji no Britānijas.

1868 gadā izveidojas Kanādas federācija, kuras sastāvā iekļauta Kvebeka, kura kļūst par vienu no galvenajām sastavdaļam jaunāspilsētas ekonomiskā plānā tā arī sociālajā.

Šī situācija nav krainījusies arī līdz šai dienai. Kvebekā dzīvo apmēram 8 miljoni cilvēku, tas ir gandrīz 20% no Kanādas tautas.

Kvebekā atrodas galvenie valsts dabas resursi, tajā atrodas pats lielākais kvalificēta darbu spēks. atrodas viss svarīgākie zinātņu centri, un paši lielākie uzņemumi pazīstami visā pasaulē. Saita grandquebec.com mērķis: pasniegt lasītājam vislielāka informaciju par Kvebeku. Mūsu saits stāsta par Kvebekas visāku dzīves iespējām. Tas noderīgs gan tiem kas Kvebekā nodzīvojies visu mūžu, gan arī tiem kuri tika pie mums iebraukuši dzīvot vai kuri tikai taisās to darīt vai arī tikai apskatīt Kvebeku, vai arī pasniegt ziņojumu par provincei skolas konferencēs.

Mēs stāstām par visu: pie mums saitā jūs atradīsiet ziņu publikācijas simtgadu vecas kā arī šodienu ziņas, praktiskus ieteikumus, kuri saistās ar ceļošanu vai būvniecību, vietējās receptes (bulciņas ar kļavusīrupu), stāstus par priekšrocībam, ieskaitot aprakstus par simtiem maz zināmu vietu – tādām kā piemēram pilsētas ciema Malartic Mineraloģiska muzeju.

Mūsu saitā sadaļas par nūtiem, leģendām, pasakām, un neticamiem stāstiem (sadaļas Légendes du Québec un Vous ne le saviez pas). Kā arī daudz ko citu jūs atradisiet mūsu saitā.

Saita īss aprkasts: Sadaļas.

Saitā mēs cenšamies: dot atbildes uz jautājumiem kas tā tāda Kvebeka un kapēcd aprakstām Kvebekas pilsētas un ciemus, tās floru un faunu, mežus un nacionalus parkus, kalnus, upes un citas interesantas vietas.

No citas puses mēs cenšamies dot un parādīt Kvebeku, kā vienotu un Kulturālu vienotību, aprakstot tās vēsturi, kā pazīstam un neprmānamu epizodi, publicējot leģendas (piemēram leģendu par ezera Pohenegamook briesmoni, pasniedzot kultūras notikumus ( festivālus un svētkus), mākslu, psiholoģiju, idealoģiju, mūziku, sportu un daudz no citu.

Daudzvalodība: informācijas pieejamība.

Pagaidām mūsu saits stāsta par Kvebeku tikai Franču valodā. Citās pārējās valodās ir tikai īss apraksts. Pirmāmkartām – tapšana Angļu valodā, bet ja jūs gribat redzēt stāstus arī savā dzimtajā valodā tad varat pārtulkot saita materiālus un sūtit tos mums, ka tad mēs izliksim tos anglju, vācu, romiešu, ivrits, krievu, spāņu, esperanta, eskimosnam, irokeznam un arī citā valodā.

Traduit par George Bab…

banniere quebec
Bannière.

Laisser un commentaire